Granit Xhaka del nga vetja, ia drejton gishtin këtij lojtarit por gjyqtari e ndali  

Futboll

Granit Xhaka del nga vetja, ia drejton gishtin këtij lojtarit por gjyqtari e ndali  

Nga: K. Goca Më: 3 mars 2024 Në ora: 23:13
Xhaka ia drejton gishtin lojtarit rival

Futbollisti Granit Xhaka për një moment doli nga vetja dhe ia drejtoi gishtin futbollistit rival, por gjyqtari e ndali. 

Kjo ndodhi pas një faulli të rëndë ndaj Xhakës. 

Ky faull i kushtoi shtrenjtë futbollistit të Koln-i, Jan Thielmann, duke u përjashtuar me karton të kuq në minutën e 14-të.

Kapiteni i kombëtares së Zvicrës, Xhaka, padyshim se iu ka drejtuar me ndonjë fjalë, por kushedi se çka, sigurisht për ndërhyrjen e ashpër.

Bayer ka fituar me rezultat 2:0 në konak të Koln-it, kësisoj kryeson renditjen me 64 pikë apo ka dhjetë më shumë se Bayern Munih në vend të dytë pas javës së 24-të në Bundesliga I.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat