Luis Enrique drejt rikthimit te Barcelona

Futboll

Luis Enrique drejt rikthimit te Barcelona

Më: 4 mars 2024 Në ora: 11:46
Luis Enrique

Kush do të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës? Është kjo pyetja kryesore që shtrohet në shtypin spanjoll, pas vendimit të trajnerit Xavi, që ka deklaruar se do të largohet nga drejtimi i skuadrës në fund të sezonit aktual.

Të shumtë janë emrat që lakohen, por sipas “Cadena Ser”, Barcelona ka vendosur të parin në listë një emër që e njeh mirë skuadrën. Luis Enrique është në pole position për epokën post-Xavi te Barcelona.

Deco, drejtori sportiv i klubit “blaugrana”, synon të kthejë në “Kamp Nou” trajnerin spanjoll që aktualisht është nën kontratë me PSG-në deri më 30 qershor 2025.

Luis Enrique ka drejtuar edhe më parë skuadrën ku spikati si futbollist, në vitet 2014-2017. De Zerbi dhe Flick, janë gjithashtu në garë për stolin e Barçës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat