​Hazrollaj shpallet “Ylli i javës” në Superligë

Futboll

​Hazrollaj shpallet “Ylli i javës” në Superligë

Më: 4 mars 2024 Në ora: 12:50
​Hazrollaj shpallet “Ylli i javës” në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka ndarë çmimin “Ylli i javës” Ky çmim për javën e 23-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të FC Malisheva, Drilon Hazrollaj.

Hazrollaj ishte sërish përcaktues në fitoren e Malishevës, kësaj radhe si mysafir kundër Gjilanit, me rezultat 3:2. Hazrollaj shënoi het-trik, duke siguruar tri pikë të rëndësishme që e inkuadrojnë Malishevën në garë për dalje në Evropë.

Ky është çmimi i tretë për Hazrollajn në këtë edicion dhe i dyti radhazi. Futbollisti i ri i Malishevës i cili po kalon në formë të jashtëzakonshme u shfaq i lumtur për vlerësimin si më i miri i javës.

“Ndjehem i lumtur. Ky është çmimi i i tretë për mua dhe është motivim shtesë. Uroj që edhe në vazhdim të kampionatit të kemi një ecuri pozitive si ekip dhe t’i arrijmë objektivat”, tha Hazrollaj për faqen zyrtare të FFK-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat