Kosova mbajti stërvitjen e radhës, Aliti e Rrahmani optimistë

Futboll

Kosova mbajti stërvitjen e radhës, Aliti e Rrahmani optimistë

Më: 20 mars 2024 Në ora: 14:56
Kosova 

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur seancën e fundit stërvitore në Kampin Nacional në Hajvali, si pjesë e përgatitjeve për ndeshjet miqësore në Yerevan të Armenisë.

Në këtë seancë, përzgjedhësi Franco Foda ka punuar intensivisht në aspektin taktik dhe transformimin e reparteve, teksa kishte në dispozicion të gjithë futbollistët e ftuar për miqësoret kundër Armenisë (22 mars) dhe Hungarisë (më 26 mars).

Fidan Aliti, një ndër shtyllat e mbrojtjes pas stërvitjes tha se shpreson për rezultate pozitive në këto ndeshje miqësore dhe beson se ato, së bashku me ndeshjet e ardhshme në qershor, do të ndihmojnë në njohjen e filozofisë së trajnerit të ri.

Ai gjithashtu vlerëson cilësinë e Hungarisë, duke shtuar se fakti që ata janë në Kampionatin Evropian tregon për kualitetin e tyre.

Ndërkaq, Albion Rrahmani, gjithashtu u shpreh i lumtur që është pjesë e Kombëtares pas një periudhe të shkurtër mungese për shkak të lëndimit. Ai shprehet se është i gatshëm të japë maksimumin në fushë.

Ai vlerëson rëndësinë e ndeshjeve miqësore për të kuptuar taktikën e re të trajnerit dhe për t’u përgatitur për ndeshjet zyrtare në shtator.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat