Derbi londinez, pa fitues 

Futboll

Derbi londinez, pa fitues 

Nga: K.G. Më: 2 prill 2024 Në ora: 23:07
West Ham

West Ham dhe Tottenham i ndanë (1:1) pikët në kuadër të javës së 31-të të Premier Leagues. 

Nga një gol për secilin ekip dhe nga një pikë për secilën palë.

Një pikë e rëndësishme për Tottenhamin që kërkon vendin e katërt e po ashtu edhe për West Ham që lufton për një vend në garat evropiane.

Johnson në minutën e5-të shënoi për Tottenhamin dhe Zouma në atë të 19-tin shënoi për West Ham-in.

Tottenham renditet në vend të pestë me 57 pikë e West Ham në të 7-tin me 45 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat