Ballkani kthehet me pikë të plota, Feronikeli 74 i pafat

Futboll

Ballkani kthehet me pikë të plota, Feronikeli 74 i pafat

Nga: K.G. Më: 13 prill 2024 Në ora: 16:58
Balllkani

Feronikeli 74 nga Drenasi e ka merituar të paktën një pikë në duel me kampionin në fuqi, Ballkanin e Therandës.

Therandasit shënuan fitore në udhëtim me rezultat 2:0 ndaj Feronikelit 74, në takimin e javës së 29-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Nazmi Gripshi ka shënuar nga penalltia në minutën e 42-të dhe Danfa (90+2')..

Në minutën e 65-të, Ballkanin e shpëtoi traversa.

Ballkani kryeson me 59 pikë e Feronikeli 74 zë pozitën e tetë me 30 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat