Shkupi i fortë për Makedonija GP

Futboll

Shkupi i fortë për Makedonija GP

Nga: K.G. Më: 13 prill 2024 Në ora: 18:21
Shkupi

Shkupi ka ndal tre pikë të mëdha në luftë për titullin e kampionit në Maqedoninë e Veriut.

Shkupjanët e mposhtën me rezultat 3:1 Makedonija GP nga Gjorgje Petrovi, në takimin e javës së 28-të.

Për Shkupin shënuan Dudu (4’), Trapanovski (53’) e Ilievski (85’) dhe për udhëtuesit Illesvki (61’). 

Shkupi zë vendin e dytë me 54 pikë e Makedonija GP të 11-tin me 25 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat