Shkarkohet trajneri i Rrahmanit, Krasniqit dhe Hasanit të Rapidit

Futboll

Shkarkohet trajneri i Rrahmanit, Krasniqit dhe Hasanit të Rapidit

Më: 16 prill 2024 Në ora: 16:46
Cristiano Bergodi

Seria e humbjeve ka bërë që Rapidi i Bukureshtit të ndahet me trajnerin italian Cristiano Bergodi.

Rapidi, ku paraqiten Albion Rrahmani, Ermal Krasniqi e Florent Hasani, ka humbur katër ndeshje në plejofin e kampionatit rumun.

Humbja e fundit erdhi të hënën mbrëma.

Dhe të martën Rapidi njoftoi se ka ndarë rrugët me Bergodin me marrëveshje të dyanshme.

Me Bergodin në stol, Rapidi kishte 16 fitore, 12 barazime e nëntë humbje.

Bogdan Lobont është zgjedhur trajner i përkohshëm.

Rapidi në plejof startoi si pretedent për titull të kampionit, por tashmë është jashtë garës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat