Xhaka nuk e mendon largimin nga Leverkuseni

Futboll

Xhaka nuk e mendon largimin nga Leverkuseni

Më: 16 prill 2024 Në ora: 18:01
Granit Xhaka

Drejtori sportiv i Bayer Leverkusenit, Simon Rolfes, ka thënë se Granit Xhaka do të mbetet edhe më gjatë pjesë e klubit.

Ai ka thënë se Xhaka nuk do të largohet në fund të këtij edicioni.

Xhaka me Leverkusenin siguruan të dielën titullin e kampionit të Gjermanisë.

“Sigurisht, një lojtar mund të largohet nga ne, por boshti i ekipit do të mbetet, 15, 16 lojtarët që u paraqitën më së shumti në gjatë këtij edicioni. Ata do të mbeten së bashku dhe ne do ta ndërtojmë ekipin mbi këtë bazë edhe në edicionin e ardhshëm”, ka thënë Rolfes, njofton të martën “Blick”.

Mesfushori 31-vjeçar me Leverkusenin ka kontratë deri në qershor të vitit 2028.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat