Luiz dhe marrëdhënia me Alisha Lehmann

Futboll

Luiz dhe marrëdhënia me Alisha Lehmann

Më: 17 prill 2024 Në ora: 18:25
Douglas Luiz

Mesfushori i Aston Villas, Douglas Luiz, ka zbuluar detaje rreth marrëdhënies së tij me yllin e femrave, Alisha Lehmann, duke folur për një rregull të rreptë që çifti ndjek kur janë së bashku në shtëpi.

Luiz iu bashkua Aston Villas në verën e vitit 2019 nga Manchester City ndërsa Lehmann nënshkroi për klubin nga West Ham United në vitin 2021, pas së cilës dy futbollistët u takuan dhe filluan të frekuentoheshin.

Në një intervistë me Daily Mail, Douglas Luiz tha:

“Njerëzit thonë se ne jemi si një çift i famshëm, por ne jemi thjesht normal. Ne dalim për darkë. Shkojmë për bowling. Shkojmë në dyqan”.

Ai zbuloi gjithashtu se si Alisha Lehmann, e cila flet rrjedhshëm pesë gjuhë të ndryshme, e ndihmoi atë të mësonte anglisht. Ish-mesfushori i Manchester Cityt tha:

“Anglishtja ime është shumë më mirë për shkak të saj. Dy vitet e para nuk mund të flisja anglisht, por më pas e takova dhe tani e flas. Nuk mund të diskutojmë nëse nuk di ta flas gjuhën. Nëse ne kemi një argument që tani mund ta zgjidhim në moment.

“Herën e parë që ndodhi nuk mund të flisja asgjë. Duhej të ndryshonte. Ajo flet shumë gjuhë. Mendoj se pesë. Gjermanisht, frëngjisht, anglisht, portugalisht dhe suedisht. Unë flas tre – portugalisht, anglisht, spanjisht. Nuk është keq duke qenë se nuk mbarova as shkollën”.

Raporti më pas thoshte se ndërsa dyshja ndjekin ndeshjet e njëri-tjetrit, Douglas Luiz dhe Alisha Lehmann kanë një rregull të rreptë që të mos flasin për futbollin ndërsa kalojnë kohë së bashku në shtëpi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat