4 gola larg rekordit negativ

Futboll

4 gola larg rekordit negativ

Më: 18 prill 2024 Në ora: 13:02
Tirana

Tirana është skuadra që ka mbrotjen më të keqe të sezonit në Superiore. Bardheblutë kanë pësuar plot 46 gola në 31 javë kampionat, po aq sa Kukësi që mban vendin e fundit të klasifikim.

Mbrojtja në këtë sezon është cilësuar si “thembra e Akilit”, pasi ky repart ka “futur ujë” ndeshje pas ndeshjes dhe Erbim Fagu nuk i aka dalë dot të gjejë “recetën” e duhur për të kyçur portën. Statistika këto që lënë shije të hidhur në kryeqytet, aq më tepër që tashmë bardheblutë janë vetëm 4 gola larg rekordit negative në historinë e klubit.

Ky është sezoni i dytë më i keq për Tiranën që pëson kaq shumë gola. Bardheblutë vetëm në vitin 1947 kanë pësuar më shumë gola se ky sezon, plot 50-të.

Por kur duhen edhe 5 javë nga fundit i kampionatit, ky numër rrezikon të jetë edhe më i lartë. Mbetet të shihet nëse sezoni aktual i bardhebluve do të shënhet në listën e zezë si skuadra që ka pësuar më shumë gola gjatë një kampionati, apo kryeqytetasit në sfidat e mbetura do të “kyçin” portën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat