Klopp “shkund” Liverpool-in

Futboll

Klopp “shkund” Liverpool-in

Më: 20 prill 2024 Në ora: 13:38
Klopp

Përpara ndeshjes kundër Fulham, trajneri Jurgen Klopp komentoi në një konferencë për shtyp: “Fatkeqësisht, të gjithë kemi pasur mundësi të mjaftueshme për të nxjerrë mësime nga dështimet gjatë viteve.

Nuk ka rëndësi kurrë sa grushta merrni, por si i trajtoni ato.

Nuk ka një sezon që mund ta kujtoj, ku nuk ka pasur momente të vështira, ku nuk mendonim: Duhet të kishim fituar, duhet ta kishim bërë. Diçka e tillë është pjesë e vazhdueshme e jetës sonë, rëndësi ka si i trajtoni ato pengesat.

Kështu duhet t’i qasemi situatës, siç kemi bërë gjithmonë. Ajo që ka shkuar në zhbëhet më, kështu që tani duhet të japim gjithçka në Premier League. Do të gjejmë një mënyrë për të qenë pozitivë, për të parë mundësitë përpara nesh dhe të gjitha këto gjëra.

Duhet të përballesh me një kundërshtar që ka objektivat e tij, ndoshta periudha më të gjata rikuperimi, me të gjitha këto gjëra, situata të ndryshme në përgjithësi. Kjo është sfida në futboll, sepse kurrë nuk luajmë vetëm për veten tonë, kemi gjithmonë një kundërshtar.

Ne duhet të sigurohemi që të bëhemi sërish ai kundërshtar për çdo ekip, kundër të cilit nuk duan të luajnë. I bëmë gjërat paksa shumë të lehta për tre kundërshtarë radhazi, tashmë duhet ta ndryshojmë këtë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat