Skuadra shqiptare trondit Vardarin në Shkup

Futboll

Skuadra shqiptare trondit Vardarin në Shkup

Nga: K.G. Më: 21 prill 2024 Në ora: 17:57
Voska Sport

Skuadra shqiptare Voska Sport e Ohrit ka importuar tre pikë të mëdha në luftë për ekzistencë në elitën e futbollit maqedonas. 

Voska ka triumfuar në udhëtim me rezultat 1:0 ndaj Vardarit të  Shkupit. 

Një fitore e bujshme dhe ndaj rivalit direkt për ekzistencë në takimin e javës së 28-të.

Futbollisti Açimoviq ka shënuar në minutën e 32-të. 

Voska zë vendin e nëntë me 31 pikë e Vardari është në të dhjetin me 29 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat