Aston Villa nuk “fal” në shtëpi

Futboll

Aston Villa nuk “fal” në shtëpi

Më: 21 prill 2024 Në ora: 18:33
Pamje nga ndeshja

Aston Villa koleksionoi fitoren e dytë radhazi në Premier League teksa mposhti 3-1, Bournemouth. Vendasit e panë veten në disavantazh në minutën e 31 pas golit të Solanke, megjithatë ia dolën të rikthenin ekuilibrat në fundin e pjesës së parë kur barazuan me Rogers.

Në fraksionin e dytë, të besuarit e trajnerit Unai Emery e përmbysën takimin duke shënuar dy gola me anë të Diaby dhe Bailey. Pas kësaj fitoreje, Aston Villa ngjitet në kuotën e 66 pikëve dhe mban vendin e katërt ndërsa Bournemouth është në vendin e 13 me 42 pikë.

Në ndeshjen tjetër, derbin e Londrës, Crystal Palace fitoi me rezultatin e thellë 5-2 ndaj West Ham. Lojtarët e Palace e vendosën ndeshjen në shinat e duhura që në pjesën e parë kur realizuan katër gola.

Pas kësaj fitoreje, Crystal Palace mban vendin e 14 me 36 pikë ndërsa West Ham mbetet e teta me 48 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat