Futboll apo vaterpolo në Kratovë?

Futboll

Futboll apo vaterpolo në Kratovë?

Nga: K.G. Më: 21 prill 2024 Në ora: 18:51
Pamja e fushës në Kratovë

Ishte e dhimbshme të luhet ndeshja në Kratovë mes skuadrës maqedonase Sileksit dhe asaj shqiptare Shkupit.

“Fusha e vështirë, e përmbytur me ujë, ky nuk ishte futboll por vaterpolo. Megjithatë, në fund rezultati ishte 0:0. Pra, Shkupi nuk arriti fitore të rëndësishme.

Pjesa e dytë nisi me 20 minuta vonesë për shkak të konsultimit nëse kjo ndeshje duhet të vazhdojë. 

Vazhdoi por nuk pati gola.

Me këtë barazim dhe humbjen e Shkëndijës në Kavadar, tani Struga TL është sërish +3 pikë para Shkupit dhe +6 para Shkëndijes”, shkruan media maqedone “Sportmedia”.

Ja si duket tabela pas xhiros së 28-të: Struga TL 58, Shkupi 55, Shkendija 52, Tikveshi 39, Sileksi 38, Gostivari 37, Brera 34, Rabotniçki 34, Voska 31, Vardari 29, Bregallnica 26, Makedonija GP 25 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat