Vjosa mezi e mundi Kikën 

Futboll

Vjosa mezi e mundi Kikën 

Nga: K.G. Më: 21 prill 2024 Në ora: 19:03
Vjosa

Vjosa e Shtimes me rezultat minimal 1:0 e mposhti Kikën e Hogoshtit, në takimin e javës së 23-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Grupi B.

Një fitore me mund të madh e shtimjanëve para shikuesve të vet.

Autor i golit Muhamet Llapashtica.

Rezultatet

Vjosa - Kika 1:0
Ulpiana - Prishtina e Re 0:3 rezultat zyrtar
Ramiz Sadiku - Ferizaj 1:2
2 Korriku - Vllaznia 3:0 rezultat zyrtar
Flamurtari - Vushtrria 3:2

Ferizaj kryeson me 54 pikë, pasojnë Prishtina e Re 53, Vjosa 46, Ulpiana 37, Ramiz Sadiku 28, 2 Korriku 26, Flamurtari 26, Vushtrria 24, Vllaznia 14 dhe Kika 13 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat