Granit Xhaka me Bayerin çmendin, rekord

Futboll

Granit Xhaka me Bayerin çmendin, rekord

Nga: K.Goca Më: 21 prill 2024 Në ora: 19:38
Bayer Leverkusen feston

Dortmundi ka barazuar me rezultat 1:1 me kampionin e ri të Gjermanisë, Bayer Leverkusenin.

Një barazim që e bën me dhimbje koke Dortmundin sepse lehtë mundet të mbetet jashtë zonës së Champions League,

Kapiteni i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, ka treguar lojë të mirë.

Ai si gjithnjë nga minuta e parë dhe është alfa e omega e Leverkusenit.

Xhaka është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 90+1.

Skuadra e tij vazhdon me rezultate fantastike, duke çmendur të gjithë, duke thyer rekord, 45 ndeshje nuk njohin humbje.

Për Dortmundin shënoi Fullkrug (81') e Stanishiq në minutën e 90+7 për Bayerin.

Bayer kryeson me 80 pikë e Dortmundi është në vend të pestë me 57 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat