​Ancelotti: Patëm një javë të paharrueshme

Futboll

​Ancelotti: Patëm një javë të paharrueshme

Më: 22 prill 2024 Në ora: 08:58
​Ancelotti

Carlo Ancelotti përshëndeti vendosmërinë e skuadrës së tij kundër Barcelonës pasi ata morën një fitore të vonë në “El Clasico” 3-2.

Ancelotti është në rrugën e duhur për të fituar dy trofe të mëdhenj në javët e fundit të sezonit përpara gjysmëfinales së UEFA Champions League kundër Bayern Munich.

Fitorja e Real Madridit ndaj rivalëve të tyre të vjetër u bë edhe më mbresëlënëse pasi erdhi katër ditë pas fitores së tyre në penallti ndaj Manchester Cityt.

“Ne e kemi trajtuar mirë situatën, dy herë na është dashur ta kthejmë ndeshjen dhe ne ishim të aftë për ta bërë këtë”, tha Ancelotti pas ndeshjes.

“Dhe pastaj me atë pikën e fundit të energjisë, nga një javë e paharrueshme, ne kemi arritur të fitojmë”, shtoi ai.

E ardhmja e Real Madridit është një udhëtim në ligë te Real Sociedad më 26 prill përpara se të niset për në Mynih për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve katër ditë më vonë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat