​Real-Bayern, formacionet e mundshme

Futboll

​Real-Bayern, formacionet e mundshme

Më: 8 maj 2024 Në ora: 09:51
​Real-Bayern, formacionet e mundshme

Bayern Munich dhe Real Madrid e përfunduan ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve me barazim 2-2. Carlo Ancelotti dhe Thomas Tuchel përjetuan fundjavë të kundërta brenda kampionateve vendore. Madridi u kurorëzua kampion i La Liga-s për herë të 36-të në historinë e tyre pasi mposhti Cadizin dhe pa Barcelonën të humbiste në Girona.

Mjerimi i Bayernit në Bundesligë vazhdoi pasi humbi në Stuttgart, titulli tashmë i kishte shkuar një Bayer Leverkusen të pamëshirshëm. Ishte një rezultat që nënvizoi më tej sesi i gjithë sezoni i tyre varet nga mënyra se si zhvillohen ngjarjet në Santiago Bernabeu të mërkurën.

Dani Carvajal rikthehet nga pezullimi dhe pritet të luajë si mbrojtës i djathtë. Kapiteni i klubit Nacho u zgjodh së bashku me Antonio Rudiger në mbrojtjen qendrore për ndeshjen e parë dhe pritet të jetë kështu edhe sonte.

Ja formacionet e mundshme:

Real Madrid: Lunin — Carvajal, Nacho, Rudiger, Mendy — Valverde, Kroos, Camavinga — Bellingham — Rodrygo, Vinicius Jr.

Bayern Mynih: Neuer— Kimmich, Upamecano, Dier, Mazraoui — Goretzka, Laimer — Sane, Muller, Musiala — Kane.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat