​Shfaqet një emër i ri për postin e trajneri të Milanit

Futboll

​Shfaqet një emër i ri për postin e trajneri të Milanit

Më: 14 maj 2024 Në ora: 09:23
Foto ilustrim

Marcelo Gallardo është kandidati i ri për postin e Milanit, pasi raportohet se ata e kanë kontaktuar me të pasi ai u nda me skuadrën arabe Al Ittihad. Kuqezinjtë vazhdojnë kërkimin për një trajner të ri, pasi Stefano Pioli pritet të shkarkohet në verë.

Sipas “Sky Sport Italia”, një emër i ri në listë është Gallardo, pasi 48-vjeçari argjentinas do të ndahet me Al Ittihadin në Arabi.

Ndërsa disa raporte tregojnë se ky është një vendim i ndërsjellë, analisti argjentinas i futbollit Cesar Luis Merlo këmbëngul se Gallardo ishte informuar se ai ishte shkarkuar.

Sido që të jetë situata, fakti mbetet që Gallardo është një trajner i lirë dhe drejtorët e Milanit e thirrën për të kërkuar disponueshmërinë e tij.

Nuk është hera e parë që argjentinasi përmendet si një kandidat potencial për kuqezinjtë, pasi ai ishte edhe në listën shumë të gjatë të siguruar nga “La Gazzetta dello Sport” disa javë më parë.

Favoriti tani për tani është Sergio Conceicao, i cili fillimisht duhet të ndërpresë kontratën me Porton, gjë që mund të bëhet sepse është nënshkruar nga presidenti i mëparshëm dhe nuk vlen më.

Paulo Fonseca është një tjetër opsion, megjithëse ai duket se është më afër Olympique Marseille.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat