FFK përmirëson gabimin me Phoenixin, ja si vendosin

Futboll

FFK përmirëson gabimin me Phoenixin, ja si vendosin

Më: 19 maj 2024 Në ora: 20:59
Phoniex

FFK përmirëson gabimin me Phoniexin, ja si vendosin!

"Ndërkaq, nëse do të ishte situatë normale, në fund të kampionatit do të duhej të largoheshin nga liga dy skuadrat e fundit në grupet respektive, por pas përjashtimit nga garat të Vllaznisë dhe Ulpianës, tani do të vendoset me vendim të posaçëm dhe gjithçka do të dihet gjatë javës së ardhshme.

Të rikujtojmë që Liga e Parë, e cila është e ndarë në dy grupe, që nga viti 2025 do të jetë ligë unike, për çka është marrë vendimi dhe me kohë janë njoftuar edhe klubet", njofton FFK tani në faqen zyrtare,

Tani nuk dihet asgjë në rastin e Phoniex bie apojo nga liga.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat