Roma fiton me mund të madh 

Futboll

Roma fiton me mund të madh 

Nga: K.G. Më: 19 maj 2024 Në ora: 22:38
Pamje nga ndeshja

Roma ka shënuar fitore minimale me rezultat 1:0 ndaj Genoa-s, në takimin e javës së 37-të në Serie A.

Një fitore me mund të madh por shumë e ëmbël.

Paredes në minutën e 72-të është përjashtuar me karton të kuq pas dy të verdhëve dhe la Romën me një lojtar më pak. 

Lukaku shënoi në minutën e 79-të për fitoren e romakëve. 

Pas javës së 37-të ë Serie A, Roma zë vendin e gjashtë me 63 pikë e Genoa në të 11-tin me 46 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat