Prishtina - Ballkani, formacionet

Futboll

Prishtina - Ballkani, formacionet

Më: 22 maj 2024 Në ora: 14:15
Formacioni i Prishtinës

Prishtina dhe Ballkani do të përballen në finalen e madhe të Kupës së Kosovës për edicionin 2023/24.

Dy skuadrat e mëdha kosovare do ta diskutojnë trofeun e Kupës së Kosovës në ndeshjen finale e cila zhvillohet me fillim nga ora 15:00 në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas.

Prishtina kërkon ta mbrojë trofeun e Kupës së Kosovës të fituar edhe edicionin e kaluar, por tani kanë një arsyeje më shumë pasi në rast të triumfit do të sigurojnë edhe daljen në Evropë.

Image

Ballkani

Në anën tjetër Ballkani pasi ka mbrojtur titullin e kampionit kërkon trofeun e dytë sezonal.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat