UEFA cakton stadiumet për finalet evropiane të vitit 2026 dhe 2027

Futboll

UEFA cakton stadiumet për finalet evropiane të vitit 2026 dhe 2027

Më: 22 maj 2024 Në ora: 15:34
Logo e UEFA-së

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka vendosur stadiumet për finalet në dy vjetët e ardhshëm, 2026 dhe 2027.

Në vitin 2026, finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në “Pushkash Arena” në Budapest.

Kurse në vitin 2027 në “San Siro”, por që ende nuk është bërë zyrtare për shkak se parashihet rinovimi i stadiumit.

Në Ligën Europa, dy finalet vitet e ardhshme do të zhvillohen në “Park Beshiktash” në Stamboll në vitin 2026 dhe në vitin 2027 në Frankfurt.

Kurse Liga e Konferencës, si nikoqir të finaleve do t’i ketë dy shtetet: Leipzig “RB Arena” në vitin 2026 dhe Stamboll “Parku Beshiktash” në vitin 2027.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat