Mirlind Daku “i jep mesazh” Silvinjos

Futboll

Mirlind Daku “i jep mesazh” Silvinjos

Më: 22 maj 2024 Në ora: 16:41
Mirlind Daku në veprim

Mirlind Daku u shpreh pak ditë më parë se nuk e ka marrë ende një ftesë nga Silvinjo për Europianin e Gjermanisë.

Por në një intervistë të fundit në Rusi, sulmuesi shqiptar ka thënë se është i kënaqur me performancat që ka zhvilluar kohët e fundit, duke lënë të nënkuptuar që e meriton ftesën e kuqezinjëve.

“Përpiqem të tregoj një performancë të mirë dhe të bëj aksione efektive.

Jam i lumtur me lojën dhe paraqitjet e mia.

Isha i bindur se do të tregoja një performancë të tillë.

Kam qenë gjithmonë i fokusuar te përgatitja ime dhe te rezultatet e ekipit.

Kur erdha në Rusi, nuk isha gati për këtë ivel konkurrimi në kampionat, por erdha në formë përmes zhvillimit të ndeshjeve”, tha Daku.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat