Media spanjolle: Flick ka rënë dakord me Barcelonën

Futboll

Media spanjolle: Flick ka rënë dakord me Barcelonën

Më: 23 maj 2024 Në ora: 22:58
Hans Flick

Barcelona ka arritur një marrëveshje për kushtet e një kontrate personale me specialistin gjerman Hans-Dieter Flick.

Lajmin e ka publikuar mbrëmjen e sotme gazeta katalanase “Sport”.

Sipas burimit, Barcelona dhe Flick kanë rënë dakord për një kontratë dyvjeçare me mundësi vazhdimi.

Mësohet se eksperti gjerman ka bindur drejtuesit e Barcelonës me vizionin e tij se ai është një kandidat i përshtatshëm për këtë pozicion.

Vetë Flick dëshiron të zbatojë një projekt afatgjatë.

Flick ka qenë më parë në krye të Bayern Munihut dhe kombëtares gjermane.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat