Barcelona merr tri pikët në transfertën e Sevilla-s

Futboll

Barcelona merr tri pikët në transfertën e Sevilla-s

Më: 27 maj 2024 Në ora: 00:26
Lewandowski

Sevilla-Barcelona “ulin siparin” e sezonit 2023-2024 të La Liga-s, me ndeshjen e fundit të javës së 38-të që u mbyll me rezultatin 1-2.

Ishin miqtë ata që zhbllokuan sfidën me Lewandowski-n në minutën e 15’.

Vendasit u kundërpërgjigjën me En Nesyri-n që barazoi sfidën me golin e shënuar në minutën e 31’ dhe bërë që fraksioni hapës të mbyllej me rezultatin 1-1.

Megjithatë “blaugranat” ia dolën që të rimerrnin avantazhin si dhe të fitonin këtë përballje pas golit të shënuar nga Lopez në minutën e 59’.

Kështu Sevilla e mbyll sezonin në vend të 14-të me 41 pikë, teksa Barcelona në vend të dytë me 85 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat