Alternativë për stolin e Milanit, trajneri largohet nga skuadra e njohur?

Futboll

Alternativë për stolin e Milanit, trajneri largohet nga skuadra e njohur?

Më: 27 maj 2024 Në ora: 20:47
Foto ilustrim

Sergio Conceicao nuk do të jetë më trajner i Portos, pavarësisht rinovimit të kontratës deri në vitin 2028, përpara se presidenti i ri Villas Boas të marrë detyrën.

Lajmi raportohet nga Record, duke saktësuar se ky është një vendim përfundimtar që do të komunikohet në orët në vijim.

Conceicao ishte propozuar nga Jorge Mendes te Milani, klubi i cili më pas vendosi të fokusohej te pista Paulo Fonseca.

Ai largohet nga Porto pas 3 kampionateve të fituara dhe 8 titujve të tjerë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat