Marini habitet nga zgjedhja e Silvinjos

Futboll

Marini habitet nga zgjedhja e Silvinjos

Më: 28 maj 2024 Në ora: 21:18
Elton Marini

Lista e Silvinjos është padyshim tema e ditës në mediat shqiptare, teksa opinioni sportiv ka nisur të diskutojë zgjedhjet e tij.

Për Elton Marini përfshirja e Naser Alijit në 27 lojtarët e përfshirë në listën provizore për EURO 2024 ishte e papritur.

Ish-drejtori sportiv i Partizanit është shprehur në studion e emisionit “Rubrika Sportive” në “RTSH” se Aliji është lojtari që e ka befasuar më shumë nga zgjedhjet e Silvinjos.

“Cili nga lojtarët e thirrur më ka surprizuar më shumë? Naser Aliji.

Është si të kesh harruar një dokument në xhepin e një xhakete të garderobës prej disa vitive dhe për momentin e nxjerr dhe e shikon.

Do të doja që të kishte ndonjë vlerë të shtuar nga kampionati shqiptar, për t’i dhënë pak marketing. Nuk e mendoja kurrë që do të thërritej Aliji”, ka thënë Elton Marini.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat