Bisseck: Para Interit isha afër Eintracht Frankfurtit

Futboll

Bisseck: Para Interit isha afër Eintracht Frankfurtit

Më: 30 maj 2024 Në ora: 18:37
Yann Bisseck

Mbrojtësi i Interit, Yann Bisseck foli për portalin Transfermarkt, duke iu rikthyer transferimit te Nerazzurrët dhe duke shpjeguar ndjesitë pas vitit të tij të parë në Pinetina, qendra stervitore: “Isha gati të shkoja në Bundesligë. Do të kishte qenë një hap logjik pasi kisha kaluar mirë sezonin në Danimarkë dhe Gjermania është afër.

Ka kuptim të transferohesh atje nëse je një nga më të mirët në Superligaen, u binda që të kthehesha në shtëpi, ishte folur për disa kohë, madje që nga dimri Eintracht Frankfurt me kishte ndjekur.

Interesimi i Interit më erdhi vonë, por ata më dhanë ndjenja të mira dhe, në krahasim me klubet e tjera, ata ishin të gatshëm të paguanin atë që kërkonin ne Danimarke sepse, pa u përpjekur për të negociuar, nuk ishte një vendim i lehtë, por unë thjesht dëgjova zemrën time.”

“Unë besoja se të luaja në Danimarkë ishte zgjidhja ime e fundit. E trajtova përvojën ndryshe dhe mund të falënderoj vetëm Aarhus që më dha mundësinë e duhur që kisha humbur në vitet e mëparshme dhe mbi të gjitha fizioterapistët që takova atje.

Falë tyre isha në gjendje të kaloj një sezon të tërë pa asnjë lëndim deri më sot. Në Portugali, pasi u demtova, fillova të mendoj nëse do të vazhdoja si futbollist për të bërë diçka tjetër, për të marrë një apartament së bashku me shokun tim dhe për të studiuar.”

“Me thanë se të luash dhjetë ndeshje për Interin do të ishte e barabartë me një sezon të mirë.

Kështu që unë do të thosha po (ka pasur 21 paraqitje për një total prej 1162 minutash). Nuk mund të ankohem por tani dua të bëj hapin tjetër për sezonin e ardhshëm: të luajë ndeshjet e mëdha, Ligën e Kampionëve.”.

Tani mund të synoni edhe për një vlerë më të lartë tregu.

Para përditësimit të fundit të sezonit vlera ishte 15 milionë euro…
“Këto nuk janë gjëra në të cilat ndalem, por nëse luaj me qëndrueshmëri më të madhe dhe tregoj se çfarë presin nga unë, mund të shkoj deri në 30-40 milionë euro.

Mendoj se është realiste”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat