Ish-sulmuesi i PSG merr vendim

Futboll

Ish-sulmuesi i PSG merr vendim

Më: 30 maj 2024 Në ora: 20:52
Skuadra e PSG-së

Edinson Cavani nuk do të grumbullohet më me kombëtaren e Uruguajit.

Sulmuesi lajmëroi së fundmi tërheqjen nga ekipi kombëtar me idenë për t’u fokusuar tashmë vetëm tek Boca Juniors në Argjentinë.

37-vjeçari debutoi me Uruguajin në vitin 2008, teksa është edhe golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e kombëtares.

Në njoftimin e tij për tërheqjen nga Uruguaji, Cavani falenderoi ekipin kombëtar për të gjithë rrugëtimin dhe për atë që i kishte mësuar gjatë karrierës ndërsa thkesoi se tashmë kombëtarja e tij do të kishte një tifoz më shumë në tribuna.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat