Florent Avdyli vërshohet nga ofertat 

Futboll

Florent Avdyli vërshohet nga ofertat 

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 13:15
Pamje nga një ndeshje

Florent Avdyli është tashmë lojtar i lirë pasi ka përfunduar një sezon të suksesshëm me Feronikeli ’74 në Superligën e Kosovës.

Mesfushori prishtinas ishte thuajse lojtari kryesor i drenicasve në sezonin e fundit, duke iu ndihmuar të shpëtojnë nga rënia prej kategorisë.

Avdyli pati një super-sezon me Feronikelin ’74 duke shënuar 6 gola dhe 7 asistime duke treguar formë të lartë dhe klas prej një mesfushori të niveli të lartë.

Me mbylljen e sezonit, Avdyli ka mbyllur edhe kontratën me “Niklin”, duke mbetur tashmë një lojtar i lirë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat