Ish - i i Liverpoolit vë bast për pasuesin e Kloppit

Futboll

Ish - i i Liverpoolit vë bast për pasuesin e Kloppit

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 14:01
Wijnaldum e Slot

Holandezi Georginio Wijnaldum ka vendosur të vë bast gjithçka për suksesin e Arne Slot te Liverpooli. Lojtari i Al-Ettifaq mbështeti zgjedhjen e klubit anglez, siç u konfirmua në një intervistë për AD.NL.

“Klopp dhe Guardiola kanë ndryshuar futbollin në sytë e mi.

Njerëz si ky meritojnë të vendosin vetë për lamtumirën e tyre. Me Arne Slot, unë besoj se Liverpooli ka gjetur me të vërtetë një pasues të madh.

Fakti që jo të gjithë në Angli e njohin plotësisht Slot – tha ai – nuk është aspak një gjë e keqe.

Kur u transferova nga PSV te Newcastle United, isha bërë kampion holandez, isha duke luajtur për kombëtaren holandeze dhe po luanim futboll evropian, por nuk ndjeva se kjo u thoshte asgjë atyre”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat