Gurishta vesh sërish fanellën kuqeblu

Futboll

Gurishta vesh sërish fanellën kuqeblu

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 15:22
Gurishta

Pas vetëm një viti larg Shkodrës, Erdenis Gurishta rikthehet të jetë pjesë e Vllaznisë dhe të veshë sërish fanellën kuqeblu.

Ashtu siç lajmëroi edhe SuperSport para disa ditësh, mbrojtësi anësor e mbylli me CSKA-në e Sofias në Bullgari dhe rikthehet sërish te klubi që e formoi si futbollist.

Është vetë klubi shkodran që konfirmoi rikthimin e Gurishtës me fanellën e Vllaznisë për sezonin e ardhshëm futbollistik.

“SuperSport” mëson se në Shkodër, ish-kapitenin e Vllaznisë e pret një kontratë 2-vjeçare për të vijuar karrierën në Shqipëri, në vendlindjen e tij. Gurishta, me skuadrën “kuqeblu” ka fituar dy herë Kupën e Shqipërisë duke qenë një prej lojtarëve më të rëndësishëm të dekadës së fundit te shkodranët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat