Merr ftesën e papritur për në Euro 2024

Futboll

Merr ftesën e papritur për në Euro 2024

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 15:25
Dortmundi

Një ndryshim përgatitet te Gjermania. Talenti i Bayern Munih, Aleksandar Pavlovic është përballur me një infeksion në bajame gjatë ditëve të fundit.

20-vjeçari nuk do të jetë i gatshëm për trajnerin Nagelsmann për ndeshjen hapëse të Euro 2024, të premten kundër Skocisë.

Ndërkohë, gjendja e tij shëndetësore do të vlerësohet me kalimin e ditëve. Por, te Gjermania nuk duan t’i lënë asgjë në dorë rastësisë.

Dhe pjesë e ekipit kombëtar pritet të bëhet Emre Can, kapiteni i Borussia Dortmund. I cili e ka veshur 43 herë më parë fanellën e Gjermanisë.

30-vjeçari ditë më parë zbarkoi në Shqipëri për të kaluar disa ditë pushime me Karim Adeyemin, shokun e tij të skuadrës te verdhezinjtë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat