Iniesta: Shuam konfliktet dhe fituam

Futboll

Iniesta: Shuam konfliktet dhe fituam

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 19:37
Andreas Iniesta

Andreas Iniesta u shpall lojtari më i mirë i turnout, frymëzuesi i udhëtimit triumfues të Spanjës, por edhe një nga ata që së bashku me shokun e tij te Barcelona, Xavi Hernandezin, në bashkëpunim edhe me Iker Kasijasin, që të shuanin sherret që kishin shpërthyer mes futbollistëve të kombëtares spanjolle, specifikisht mes atyre që mbronin ngjyrat e Realit të Madridit dhe Barcelonës.

Duel ii ashpër në Spanjë mes tyre arriti që të dërgonte lojtarë si Ramos e Pique që të grindeshin mes tyre, por Iniesta, Xavi dhe Kasijas arritën të bashkojnë grupin.

Në këtë Europian, grupi kishte një frymë të keqe, kishte shumë përçarje mes nesh, por me të ardhur në grumbullim, u mblodhëm të gjithë, shuam gjakrat dhe të bashkuar arritëm te suksesi.

Kjo ishte fitorja jonë më e madhe, më pas këmbët dhe cilësitë tona na dërguan te suksesi. Edhe një herë tjetër shkruam hitorinë”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat