Hoxha: Goli i dytë na preu këmbët

Futboll

Hoxha: Goli i dytë na preu këmbët

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 14:05
Pamje nga ndeshja

Futbollisti Arbër Hoxha ka thënë se goli i dytë i Italisë goditi rëndë Shqipërinë.

Shqipëria u mposht 2:1 në ndeshjen e parë të Euro 2024, duke realizuar gol qysh në sekondat e para, por që Italia u rikthye shpejt.

“Ëndërr e bërë realitet, ndonëse humbëm. Nisëm mirë, por pësuam dy gola shumë shpejtë.

Në pjesën e dytë i kishim disa raste, por nuk i realizuam dhe humbëm. Duhet të përgatitemi për ndeshjen me Kroacinë dhe shpresojmë në rezultat pozitiv. Ndjenjë e jashtëzakonshme kur u futa në ndeshje. I falënderoj gjithë tifozët.

Do të jap maksimumin në çdo sekondë që kaloj në fushë. Goli i dytë na i preu këmbët pak. Në pjesën e dytë Manaj pati rast të mirë, por Donnarumma nuk lejoi të mposhtet”, ka thënë ai pas ndeshjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat