Klaus Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Futboll

Klaus Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 17:38
Klaus Gjasula

Klaus Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror!

Klaus Gjasula sot ishte protagonist i padiskutueshëm i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Shqipërisë, duke kaluar nga njëra anë e medaljes në tjetrën për t’u bërë heroi i kuqezinjve.

Ai hyri në fushën e lojës si zëvendësues, shënoi autogolin që i dha avantazhin kroatëve e më pas në shtesën e ndeshjes shënoi golin e barazimit përfundimtar.

Sipas gjigandëve të statistikave të OPTA, Gjasula bëhet zëvendësuesi i parë në historinë e Europianeve apo Botëroreve që arrin të shënojë në të dy portat në një rastësi të ccuditshme që e bëri atë protagonist në këtë mënyrë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat