Walker: Të gjithë presin që Anglia të fitojë 4:0

Futboll

Walker: Të gjithë presin që Anglia të fitojë 4:0

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 16:56
Walker

Kyle Walker, mbrojtësi i Anglisë, pas barazimit zhgënjyes ndaj Danimarkës – për të cilën kritikat në Angli janë shumë të ashpra – bëri disa deklarata për BBC:

“Njerëzit do të donin që Anglia të shkatërronte çdo kundërshtar, duke i mundur 3-0 ose 4-0, por sot futbolli nuk funksionon më kështu.

“Në kompeticionet si ky duhet të jesh i mirë në menaxhimin e topit dhe të përpiqesh të mos shkosh shumë larg.

Nëse shkojmë përpara dhe më pas pësojmë gola, të jeni të sigurt se të gjithë do të akuzojnë mbrojtjen se nuk ka lëvizur mirë.

“Në fund nuk humbëm dhe goli i Danimarkës ishte një goditje e shkëlqyer nga jashtë nga Hjulmand. Ne e dimë se mund të bëjmë më mirë, por ne ende morëm një pikë dhe jemi ende të parët në grup”.

Në fund të ndeshjes Gareth Southgate. Në vend të kësaj ai u shpreh kështu: “Është e qartë se nuk shkoi aq mirë sa shpresonim. Për momentin ne nuk po e shfrytëzojmë mjaftueshëm posedimin e topit dhe duhet të përmirësohemi.

“Duhet të bëjmë një presing më të mirë nga sa kemi bërë në këto dy ndeshje. Për momentin ne nuk po luajmë siç do të donim”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat