UEFA befason për Granit Xhakën, kjo është mrekulli

Futboll

UEFA befason për Granit Xhakën, kjo është mrekulli

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 23:53
Granit Xhaka

Granit Xhaka është shpallur lojtari më i mirë në lojën Gjermani-Zvicër, ndeshje kjo që përfundoi me rezultat 1:1 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në kuadër të Grupit A në Euro 2024.

UEFA ka zgjedhur lojtarin e ndeshjes.

UEFA ka vendosur për mesfushorin fantastik dhe kapitenin e Zvicrës, Xhakën.

E kjo është hera e dytë që Granit Xhaka e fiton këtë çmimin në Euro 2024, gjë që e bëri edhe ndaj Hungarisë në fitoren 3:1.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat