MPB-ja: 155 dënime për tejkalim shpejtësie

Lajme

MPB-ja: 155 dënime për tejkalim shpejtësie

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 14:34
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme, Ministria e Punëve të Brendshme zbatoi aksion kontrollues në gjithë terrion e vendit për të dënuar automjetet që tejkalojnë shpejtësinë.

“Gjatë aksionet janë dënuar 155 shoferë, ndërsa 13 prej tyre kanë lëvizur me 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe një automjet me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar”, thuhet në raportin e policisë.

Ata shtojnë se 56 shoferë kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim, ndërsa 99 prej tyre jashtë vendbanimeve.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat