Vuçiq deklarohet për aksionin në Shtërpcë: Ja pse e bëri Kurti

Lajme

Vuçiq deklarohet për aksionin në Shtërpcë: Ja pse e bëri Kurti

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 15:11
Aleksander Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar aksionin e policisë në Shtërpcë.

“Në fillim na kanë thënë se kriminelët jetojnë në veri të Kosovës. Ata e kanë bërë atë fushatë me vite të tëra. Tani duket se ka kriminelë edhe në jug.

Dhjetë prej tyre janë arrestuar, dhe të gjithë kriminelë, unë nuk e di  pse nuk kishte edhe në Ferizaj, por vetëm kriminelët serbë”, deklaroi Vuçiq pas takimit në kuadër të nismës “Ballkani i hapur”.

"Sigurisht që Albin Kurti e bëri këtë sot për shkak të Ballkanit të Hapur”, tha ai.

Presidenti i Serbisë deklaroi se “do të ofrojë ndihmë juridike për të gjithë njerëzit tanë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat