Serbët e Mitrovicës protestojnë, kërkojnë mbajtjen e referendumit

Lajme

Serbët e Mitrovicës protestojnë, kërkojnë mbajtjen e referendumit

Më: 16 janar 2022 Në ora: 09:02
Protesta

Në orën e hershme të mëngjesit serbët kanë nisur një protestë duke kërkuar mbajtjen e referendumit edhe në Kosovë.

Ata janë mbledhur në veriun e Mitrovicës.

Kësaj proteste i prin kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq.

Të shtunën Kuvendi i Kosovës me anë të një rezolute e ka kundërshtuar mbajtjen e referendumit në vendin tonë.

Njëkohësisht sot është edhe përvjetori i vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq.

Ivanoviq u vra më 16 janar të vitit 2018-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat