A e di deputeti i LVV-së sa kushton një bukë?

Lajme

A e di deputeti i LVV-së sa kushton një bukë?

Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 00:24

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci ka qenë i ftuar në “Edicionin Special”, ku ka folur në lidhje me 1-vjetorin e fitores së Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai fillimisht foli për të arriturat e kësaj qeverie, më vonë edhe për shtrenjtimin e rrymës, naftës e bukës.

Në pyetjen lidhur me shtrenjtimin e bukës, Bajqinovci u përgjigj po në të njëjtën mënyrë, duke pyetur “sa është buka?”.

Ai u shpreh se buka nuk është 50 cent, sepse në vendin ku ai e blen kushton 40 cent.

“Buka nuk është më shtrenjtë. Sa është buka? Buka ku unë e blej është 35 dhe 40 cent, jo 50 cent. Unë po flas në lagjen ku blej unë”, u shpreh ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat