​PSD aksion te Qeveria, vendos disa thasë më kripë

Lajme

​PSD aksion te Qeveria, vendos disa thasë më kripë

Më: 11 mars 2022 Në ora: 16:02
Pamje nga aksioni i PSD-së

Aktivistë të Partisë Socialdemokrate kanë mbajtur një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës duke vendosur një pankartë me mbishkrimin “Na kripët”.

Në këtë aksion, aktivistët kanë sjellë disa qese me kripë gatimi para derës së Zyrës së Kryeministrit.

Duke i komentuar ngritjen e çmimeve për produktet ushqimore, Nol Nushi nga PSD theksoi se kjo qeveri po i “kripë” qytetarët duke mos vepruar për asnjë premtim të dhënë për qytetarët para se të vinin në pushtet.
 

Image
Pamje nga aksioni

Ai tha se jeta për qytetarët është bërë e papërballueshme me ngritje të çmimeve.

“I vetmi produkt që nuk është shtrenjtuar në Kosovë është kripa, prandaj e kemi sjellë këtë produkt tek qeveria se na ‘kripën’”, tha ai.

Image
Pamje nga aksioni

Pas këtij aksioni, aktivistët janë shpërndarë të qetë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat