Gjermani që luftoi për UÇK-në shkon në Ukrainë

Lajme

Gjermani që luftoi për UÇK-në shkon në Ukrainë

Më: 12 prill 2022 Në ora: 00:51
Roland Batezko

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Roland Batezko, i njohur me nofkën “Shabani” ka shkuar në Ukrainë.

Gjermani e ka publikuar një fotografi ku tregon se gjendet në qytetin e Buchas.

Ai shihet aty i veshur me një jelek të gazetarëve por nuk dihet se në çfarë cilësie ka shkuar atje.

Nga agresioni rus në këtë qytet janë vrarë mijëra civilë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat