Regjistrohen 536 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen 536 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 17:37
Foto Ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 536 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në Shkup-153, Kumanovë-23, Shtip-17, Prilep-30, Tetovë-43, Strugë-26, Veles-26, Manastir-40, Ohër-18, Kavadar-21, Gostivar-41, Gjevgjeli-15, Strumicë-13, Kriva Pallankë-5, Radovish-6, Krushev-1, Koçan-3, Probishtip-3, Vallandov-5, Vinicë-1, Dellçev-3, Kratov-3, Sveti Nikollë-13, Kërçovë-9, Resnjë-8 dhe Negotinë-10.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 77.134.

Numri i pacientëve të shëruar është 52.949, numri i vdekjeve është 2.254, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.931.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat