Konfirmohen 278 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Konfirmohen 278 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 16:58
Foto ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 278 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 143, Ohër – 20, Kavadar – 16, Veles dhe Tetovë nga 14, Kumanovë – 12, Prilep dhe Shtip nga 7, Strugë – 6, Manastir dhe Strumicë nga 5, Kërçovë – 4, Gostivar, Koçan, Negotinë dhe Probistip nga 3, Gjevgjeli, Radovish, Kratovë, Krushev dhe Demir Kapi nga 2, Kriva Pallankë, Sveti Nikollë dhe Resnjë nga 1.

Deri më tani janë kryer 479.430 teste për Covid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 96.152, numri i pacientëve të shëruar është 87.122, numri i vdekjeve është 2.966, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.064.

Shkupi ka numrin më të madh të rasteve aktive, 2.818, pason Kavadari me 379 dhe Ohri me 352.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat