Dy gra nga Shtipi infektohen me llojin britanik të koronavirusit

Maqedonia

Dy gra nga Shtipi infektohen me llojin britanik të koronavirusit

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 19:46
Foto ilustrim

Dy gra nga Shtipi janë të infektuara me llojin britanik të coronavirusit.

Një grua nga Shtipi e moshës 70 vjeçe është pacientja e parë me llojin britanik të coronavirusit në Departamentin e Sëmundjeve Infektive në Shtip.

Udhëheqësja e Qendrës Covide, Diana Shishkova, për AIM-në tha se pacientja ka pamje klinike të moderuar dhe menjëherë pasi u informua nga Qendra për Shëndet Publik, ajo u izolua në një dhomë tjetër. Pacientja në këtë repart ka marrë trajtim për pesë ditë dhe po merr mbështetje për oksigjen.

ISHP nga Shtipi thotë se dje ata u informuan për rastin e dytë me llojin britanik të coronavirusit në qytet.

Prania e llojit të ri britanik të coronavirusit është konfirmuar edhe në 25 qytetarë të Ohrit.

Me këtë lloj të virusit ka disa të infektuar në të gjithë territorin e Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat