4 mijë punonjës shëndetësorë janë paraqitur për t’u vaksinuar kundër Covid-19

Maqedonia

4 mijë punonjës shëndetësorë janë paraqitur për t’u vaksinuar kundër Covid-19

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 13:09
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, informon se deri më tani janë regjistruar 4 mijë punonjës shëndetësorë për t’u vaksinuar kundër Covid-19.

Nga atje theksojnë se 2 mijë prej tyre janë në qytetin e Shkupit dhe pjesa tjetër janë nga qytetet tjera.

Sistemi shëndetësor është i gatshëm për imunizimin e popullsisë.

Ndërsa të parët që do të vaksinohen do të jenë punonjësit shëndetësorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat